Get 30% off our store with coupon code 30PERCENTOFF!
הכלסרטים, הצגות ומופעים

באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק

כאמא לשלושה ילדים, ביניהם שני בנים בגיל העשרה, אני כבר מורגלת בויכוחים לוהטים בסגנון "מיהו גיבור-העל הכי חזק/מהיר/עוצמתי וכו" ולרוב אינני נוטה להתערב בשיחות אלה. אבל מעת לעת אני לא מסוגלת להתאפק בנושא כל כך עקרוני. הרי בכל זאת, איך אפשר לחלוק על העובדה שסופרמן הוא גיבור-העל של כל הזמנים?!

הרי סופרמן היה הראשון.
אחריו הגיעו שלל גיבורי-על נוספים כמו באטמן, ספיידרמן, חבורת ה X Men ורבים אחרים שנוספו עם השנים. כמובן, ובאופן צפוי לחלוטין, עם לידתם של גיבורי-העל נולדו גם נבלי-העל. השוני בין קבוצת הגיבורים לזו של הנבלים מתבטא בעיקר בעובדה שבעוד הגיבורים דבקים בקוד אתי ומוסרי גבוה ושואפים לעזור לבני האנוש ולהעצים את הטוב שבעולם, הנבלים משתמשים בכוחם אך ורק כדי לקדם את מטרותיהם האנוכיות והאכזריות שלרוב מסתכמות בשאיפה לשליטה מוחלטת באנושות.
אבל הן באטמן והן סופרמן משתייכים לקבוצת הגיבורים, אלו שפועלים אך ורק על פי הקוד האתי/מוסרי, אז מה פתאום בסרט החדש הם ניצבים אחד נגד השני? את זה הייתי חייבת לגלות. (וגם, כמו שאמרו פה באחד הויכוחים, אם הם באמת יילחמו פעם זה בזה הרי ב-ר-ו-ר שסופרמן יביס את באטמן בשניה וחצי)…

אז אתחיל בבשורה טובה.
הדבר הכי יפה ב"באטמן נגד סופרמן" הוא בן אפלק שמשחק הפעם את באטמן. אפלק לא רק נראה טוב (מאד) אלא גם נכנס לתפקיד (ולחליפת העטלף) בצורה מושלמת עד כדי כך שלא יכולתי להפסיק לחשוב כמה חבל שהוא לא שיחק את באטמן גם בסרטים הקודמים שלו…

הסרט עצמו, לעומת זאת, הרגיש לי כמו טריילר של שעתיים וחצי שמציג את מיטב הקטעים מתוך סצנות נבחרות אבל לא ממש מסביר את הקשר הלוגי ביניהן.

עלילת "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" מתרחשת כמה שנים לאחר אירועי הסרט הקודם, "איש הפלדה", וממשיכה מאותה הנקודה, כשסופרמן הוא גיבור ידוע ומוכר, ונוכחותו בעולם הינה עובדה. עובדה, שלא כולם מרוצים ממנה. ברויס ויין/באטמן, למשל, שם לעצמו למטרה להשמיד את סופרמן ולא יירגע עד שהדבר ייעשה.

האמנם?
הרי לכל בר דעת ברור שיש מי שבוחש בקלחת וגורם לויין המסכן לחשוב שסופרמן הוא-הוא האויב, בשעה שהנבל האמיתי משחק בו מאחורי הקלעים וצופה כל צעד שלו הרבה לפני שהוא מבצע אותו…
הנבל הזה הוא לא אחר מאשר לקס לות'ר (ג'וניור), אותו משחק ג'סי אייזנברג, אשר נותן הופעה פשוט מושלמת(!) של בחור עשיר, מפונק וקצת "קוקו", שיש לו אג'נדה שמניעה אותו ושלא מוכן לקבל "לא" בדרך אליה.

האם יגלה ויין/באטמן את הקנוניה בזמן או שיצא בכל הכוח להילחם במי שאמור להיות חברו לנבחרת הגיבורים? ובמילים אחרות, האם ייתכן שמאמץ האיתנים של האחים וורנר להביא את שני גיבורי-העל שלהם לסרט אחד נעשה רק כדי לפרק את השותפות הזו באיבה עוד לפני שסיימו לחלוב ממנה את מיליוני הדולרים…?

וכמה מילים על הגיבורה הלאומית החדשה שלנו, הלא היא וונדרוומן – גל גדות, שמצטרפת בסרט הזה רשמית לנבחרת גיבורי-העל. ההופעה של גדות ב"באטמן נגד סופרמן" הייתה קצרה אך כובשת וללא ספק השאירה טעם של עוד לקראת צאתו של הסרט שלה בסדרה שכבר מעכשיו עושים לו עבודת יח"צ לא רעה בכלל, בהתחשב בעובדה שהוא צפוי לצאת רק בקיץ 2017.

לסיכום, "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" הוא סרט ארוך מדי עם עלילה מסורבלת, אבל השחקנים הנהדרים וקטעי האקשן הטובים מפצים על כך והוא בהחלט שווה צפיה לחובבי הז'אנר.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of