Get 30% off our store with coupon code 30PERCENTOFF!
הכללהיות אמא

ביקור במוסך זו אטרקציה?

היו לנו המון תכנונים ליום הראשון שאחרי הקייטנה, אבל כמו שאומרים החיים זה מה שקורה כשאנחנו עסוקים בלעשות תוכניות והיום התחיל במוסך עם החלפת 4 צמיגים שפג תוקפם.

לא נורא.

מסתבר שגם ביקור במוסך יכול להיות חוויה לימודית והילדים דווקא נהנו ואפילו התרגשו לראות איך מרימים את האוטו המסכן שלי מפשיטים אותו מצמיגיו ומחליפים אותם בחדשים. אני בטוחה שכשהמוסכניק הגיע בבוקר לעבודה הוא לא ציפה שיעשו לו בוחן פתע על גבולות היכולת של מכשיר ההרמה שלו…

בכל אופן, כל הסיפור לקח בדיוק 30 דקות ואז יצאנו לדרכנו לעיר הקודש.

עוד פקק של שעה(!) בכניסה לעיר (הפקקים לא אמורים להסתיים מתישהו אחרי 9 בבוקר? ) הגענו למוזיאון ארצות המקרא.

הסיור התחיל עוד לפני שנכנסנו. ברחבת הכניסה מוצב פסל של מגדל בבל והילדים נהנו לספר לי את הסיפור שלו…

אני אוהבת לקחת את הילדים למוזיאונים בחופש הגדול. קודם כל, אני חושבת שאם אני לא אחדיר בהם חיבה למקומות תרבותיים כאלו אז אף אחד לא יעשה את זה. ודבר שני – יש מזגן…

בחודש אוגוסט יש במוזיאון ארצות המקרא פעילויות שונות וחוייתיות לילדים, אבל אנחנו הגענו דווקא ביום בלי אטרקציות כדי לנסות את הסיור במוזיאון עם חוברת הקומיקס "שמשי".

מדובר בחוברת קומיקס שפיתחו במקום ושמלווה את הילדים ומדריכה אותם בסיור בין המוצגים השונים.

רעיון מדליק.

אצלנו זה עבד נהדר. מה שכן, אני הקראתי להם את הסיפורים כך שיכלתי להרחיב על מה שרציתי ולדלג על קטעים אחרים כשראיתי שזה יותר מידי בשבילם.

אני לא בטוחה מה ממליצים במוזיאון, לאיזה גיל הם אומרים שהוא מיועד, אבל בטוח שביום שאין פעילות חווייתית כלשהי הוא לא מתאים לכל ילד. אני הגעתי עם הבנים שלי: אסף הבכור, בן 8, ילד מאד אנרגטי שאוהב להסתובב ולהשתולל ולא מסוגל להתרכז במוצג מסוים יותר מכמה דקות, ומתן, הצעיר יותר, בן 6 עולה לכיתה א.

מתן ואני עבדנו על פי ההוראות וההסברים של "שמשי" בחוברת, מתן התעניין מאד כמעט בכל דבר והתעמק במוצגים ושאל שאלות וסיפר לי סיפורים על כל דבר, ובינתיים אסף דילג ממוצג למוצג והספיק להכיר את כל המוזיאון בעל פה. אבל כל ילד והאופי שלו ושניהם מאד נהנו וגם למדו דבר או שניים.

מה שהכי עניין אותם, והם המשיכו לדבר על זה כל היום אח"כ ואפילו ביקשו שאדפיס להם חומר מהאינטרנט אחר כך, היה כל נושא המומיות. מה זה מומיה, איך מכינים את המומיה, מה עושים עם האיברים ומה קורה אחר כך וכד'. במוזיאון יש התייחסות נרחבת לזה וכשהגענו לחלק על המומיות שניהם הגיעו והתעקשו שנקרא כל מילה.

נרשמה אכזבה גדולה כשהילדים גילו שניתן לראות רק ארונות קבורה שהמומיות היו בתוכם ושאין שם מומיה אמיתית, אבל עדיין, כמו שכתבתי, הדמיון שלהם המשיך לפתח את הנושא גם שעות רבות אחר כך.

כל הסיור במוזיאון ארצות המקרא לקח לנו בערך שעתיים, אבל כיוון שהגענו באיחור התוכניות שהיו לנו להמשך היום השתנו. התחלנו לנסוע לכיוון הבית אבל אז החלטנו לעשות בכל זאת סיבוב קטן ולהציץ בגן הוורדים.

הגן מקסים, מבחוץ לא רואים את זה אבל יש שם אגם חמוד ומפל קטן שהילדים אהבו. הם התאכזבו שאסור להתרחץ במים אבל מצאו תעסוקה רבה באיסוף אצטרובלים ענקיים. אני נחתי בינתיים בצל אבל אני חייבת לציין שאין הרבה צל. גם הורדים לא כולם פרחו אבל אפשר להבין אותם מי רוצה לפרוח בחום של יותר מ 30 מעלות? להפתעתי יש שירותים, אם כי ויתרתי על התענוג המפוקפק בלנסות אותם אז אני לא יכולה להביא כאן דיווח באשר למצבם. לעומת זאת כן מצאנו ברזיה עם מים קרים מאד וזה היה כיף.

הגענו הביתה לארוחת צהריים מאוחרת ואפילו הספקנו להגיע בזמן למפגש האחרון בחוג כדורסל, כך שלמרות ההתחלה הצולעת אפשר להכתיר את היום כהצלחה. 🙂

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of