Get 30% off our store with coupon code 30PERCENTOFF!
ארה"ב עם ילדיםהכל

לאס וגאס עיר החטאים

כשתכננתי את הטיול שלנו בארה"ב התייעצתי עם אחי ועם אחותי ועם עוד כמה חברים שכבר טיילו בה ורובם המליצו בחום לבקר בלאס וגאס, וכיוון שגם אחד מהאתרים שמתן אמר שהוא חייב לבקר בהם נמצא שם (סכר הובר), הוכנסה עיר החטאים אחר כבוד למסלול שלנו…

אבל למרות שהעיר לאס וגאס מראש ידועה כמעוז ההימורים, המתירנות והחטאים של ארה"ב, אף אחד מאיתנו לא היה מוכן למה שפגשנו בה.

131016-15

האטרקציה המרכזית בעיר היא הסיור ב"סטריפ", שהוא הרחוב המרכזי שלאורכו נמצאים המלונות, המסעדות והחנויות השונות.

131016-8
המלונות בסטריפ באמת מרשימים, כל אחד בנוי בסגנון אחת מבירות העולם, אנחנו למשל התארחנו במלון "ניו יורק ניו יורק" שמעוצב ממש כמו העיר ניו יורק ומכיל בתוכו דגמים מוקטנים של פסל החירות, גשר ברוקלין וכן שלל מסעדות ניו יורקיות מפורסמות. בנוסף לעיצוב המיוחד מכיל כל מלון אטרקציה מרכזית, במלון שלנו זו הייתה רכבת הרים ענקית ומרשימה במיוחד.

131016-6

בסיור שלנו לאורך הסטריפ הצצנו במלונות השונים, למשל מלון פריז שהאטרקציה בו היא העתק מוקטן של מגדל אייפל בגובה יותר מ 40 קומות שאפשר (בתשלום כמובן) לעלות במעלית לראשו ולצפות על כל העיר.

131016-9

במלון הבלאז'יו המפורסם בו צולם הסרט "אושן 11", ושהאטרקציה בו היא אגם עם שמשלב מזרקות מים עם תאורה צבעונית ומוזיקה מוכרת.

והמשכנו לשוטט ולצפות בעוד ועוד מלונות עד שהרגליים כאבו.

חוץ מהמלונות המפוארים הילדים התרשמו גם מהלימוזינות המהודרות שראינו מדי פעם עוצרות כדי להוריד או לקחת נוסעים, רבים מהם בחליפות או שמלות ערב שרואים לרוב רק בסרטים.

131016-7

דבר נוסף שבלט בעיר, במיוחד על רקע הפאר המוגזם של המלונות והאטרקציות, היה כמות הקבצנים העצומה. אפשר היה לראות אותם בכל מקום, חלקם שיכורים ומסריחים, שוכבים על הרצפה או יושבים על קרטון, פושטים יד ומתחננים לתרומה.

חלק מהגברים לבושים כמו דמויות מוכרות ורובן המכריע של הנשים מסתובבות כמעט ערומות, בכל פינה, מחכים להתנפל על תייר מזדמן ולהציע לו להצטלם איתם רק כדי שייתן להם "טיפ".

זכור לי במיוחד מקרה של ילדה קטנה שהתחננה להוריה, תיירים כמונו, שיסכימו לצלם אותה עם "אולף" מהסרט "לשבור את הקרח", ולאחר שאלה הסכימו וצילמו את הילדה עם הגיבור שלה, הסיר הגיבור הלא אצילי בכלל את המסכה, חשף פרצוף מכוער ולא מגולח והתחיל להתמקח על גובה הטיפ שהוא מבקש תמורת הצילום, הכל מול עיניה הנדהמות של הילדה ההמומה…

 

כמובן שהיו בלאס וגאס גם כמה אטרקציות שמהן ממש נהנינו, אחת מהן היא חנות M&M's World הענקית, 5 קומות של M&M מכל הסוגים והמינים שרק אפשר להעלות על הדעת וגם כל מה שאי אפשר.

131016-4

131016-2
131016-3

והאטרקציה השניה, גלגל הענק הגבוה בעולם שמגיע לגובה 170 מ' ושכל תא שלו ענק ויכול להכיל עד 40 נוסעים (לשמחתנו אנחנו היינו הנוסעים היחידים במסע שלנו), וההקפה המלאה נמשכת 30 דקות!

131016-14

131016-11

חוץ מהאטרקציות האלה כולנו מיצינו די מהר את העיר ושמחנו מאד לצאת ממנה ולנסוע, לבקשת מתן, לראות את הפלא ההנדסי שנקרא "סכר הובר" עליו הוא סיפר לנו בפירוט רב במהלך הנסיעה הארוכה (הילד, מסתבר, הוא סוג של אנציקלופדיה).

131016-13

מתן למד על סכר הובר מספרי פרסי ג'קסון האהובים עליו, אנחנו המבוגרים שמענו על הפלא ההנדסי הזה מספרי ההסטוריה, וכמובן שישנה הסצנה המרשימה מהסרט סופרמן, אבל שום דבר לא מתקרב לתחושה שמקבלים כשעומדים במקום עצמו. כשעומדים ומסתכלים מלמעלה על כמויות המים שעוברות שם מדי שניה, כשחושבים על כמות האנשים שהיה צריך כדי לבנות את הדבר הזה, על כמה זמן זה לקח, וכמה קיפחו את חייהם ובסופו של דבר איזה שינוי זה חולל בכל כך הרבה חיים בכל האזור, מצד אחד קשה שלא להתפעל מהעוצמה ומצד שני לא להתגעגע לאנשי חזון שיתחילו בפרוייקטים בסדר גודל כזה גם בימינו…

131016-12

קינחנו את הביקור שלנו בוגאס בסיבוב ארוך באאוטלט שווה במיוחד בדרום העיר, כך שלמרות שלא נתנו לנו להיכנס עם הילדים לקזינו (מותר רק מגיל 21) בהחלט לא יצאנו ממנה בידיים ריקות…

131016-16

 

 

 

Save

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of