Get 30% off our store with coupon code 30PERCENTOFF!
הכללהיות אמא

למה זה מגיע לי?

אחד הדברים שאנחנו הישראלים שונאים יותר מכל זה להרגיש "פראיירים". השאלה הנשאלת היא, מה בעצם גורם לישראלי הממוצע שעומד בתור בלהות בסופרמרקט להיות יותר קצר רוח מרעהו האנגלי, למשל?

יש הסבורים שהסיבה נטועה במזג הים תיכוני החם ולא נוגעת רק אלינו, הישראלים, אלא לכל העמים היושבים לחופי הים התיכון. אך יש דבר נוסף שמוסיף אש למדורת ה"פראייריות" הישראלית.
אנחנו תמיד בטוחים שמגיע לנו. מגיעה לנו דירה, מגיע לנו להיות הורים, מגיעים לנו יותר ימי חופשה בשנה, מגיעה לנו טיסה שנתית לאנטליה במחלקת עסקים…

ולמה נזכרתי בכל זה דווקא עכשיו?
מפני שבשעה שלקחתי את בתי אל גן הילדים הבוקר, נתקלתי במספר אימהות ששוחחו על מופעי החנוכה אליהם לקחו את הילדים בחופש ובתוך כך, הלינו על "טייקוני" מופעי הילדים, שהעזו ברוב חוצפתם לגבות 50 ש"ח טבין ותקילין עבור כרטיס לפעוט עד גיל שנתיים היושב על ברכי אמו.

ואני באמת ובתמים מתקשה להבין מדוע הן היו כה נסערות.
א. האם מישהו הכריח אתכן ללכת ולצפות במופע כלשהו ולשלם עבורו ממיטב כספכן? מופעי ילדים הם מוצר כמו כל מוצר אחר המוצע למכירה. אם לא משתלם לכן לקנות כרטיס למופע במחיר המוצע, אינכן חייבות לרכוש אותו.

ב. אם אדם משלם ממיטב כספו, כמעט 400 ש"ח תמורת כרטיסים עבורו ועבור שלושת ילדיו כדי לצפות במופע, מדוע דעתו צריכה להיות מוסחת מבכי בלתי פוסק של פעוט זב חוטם שאמו לא מצאה לו סידור לאותו יום או שניסתה, בצדק אגב, לחסוך את דמי השמרטפות? למה מפיקי המופע צריכים להפסיד כסף בגלל שאנשים עשויים להחליט לא להגיע למופע, מפני שתינוקות צווחניים יפריעו להם לצפות בו בשלווה ובנחת?

בעיני מפיקי המופעים דווקא היו הוגנים כלפי כולם. מחד, הם לא אפשרו לכל זאטוט להיכנס בחינם, ולכן באופן טבעי הגיעו פחות תינוקות שעלולים להפריע למהלך המופע. ומאידך, הם אפשרו למי שרצה בכך להגיע עם הקטנצ'יק, ועוד בהנחה, אם למרות הכל לא מצא לו סידור אחר. וחוץ מזה, תמיד הייתן יכולות ללכת למופע של רמי לוי. מופע חביב בהפקה מושקעת, והכל תמורת 20 ש"ח בלבד לכרטיס. כל הכבוד לרמי לוי!

בשורה התחתונה, אף אחד לא חייב לכן דבר. מפיקי המופע השקיעו ממיטב כספם כדי להרים מופע ראוי שימשוך קהל, וזכותם להרוויח מכך. אין דבר כזה "זכות יסוד מולדת למופעי ילדים במחירי רצפה". בכלל, אינני חושבת שבאמת קיים דבר כזה כמו זכויות יסוד, אבל זה כבר לפוסט אחר.

 

4
הגב

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
אורליBen Rרונישני יעקבי Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
שני יעקבי
Guest
שני יעקבי

בוקר טוב ליאת הנושא השערורייתי הזה פורסם בחנוכה בכל מקום

רוני
Guest
רוני

אני לא מאמינה שאת מצדיקה את זה!!!!
מה ילד בן שנה מבין מהפסטיגל או פסטיבל או כל מופע אחר שצריך לשלם עליו כרטיס??

Ben R
Guest
Ben R

במקומות אחרים בעולם לא מכניסים בכלל ילדים עד גיל שנתיים!
בישראל מה שלא יעשו תמיד יהיה להורים תלונות – יקחו 50 שקל לפעוטות יקראו לזה מסחטת כסף, יגידו שאסור להכניס אותם יגידו שזה דיקטטורה….

אורלי
Guest
אורלי

רוני יקרה, ילד בן שנה באמת לא מבין כלום בפסטיגל ולכן אין סיבה להביא אותו לשם, הוא רק עלול להפריע לשאר הצופים. בכל אופן זכותם של מפיקי המופע לדרוש תשלום עבורו וזכותך, כמובן, לא לשלם וגם לא להביא את תינוקך. אני לא מבינה למה כשבעל עסק מסויים דורש תשלום עבור מוצר, שנראה יקר בעיניי אנשים מסויימים, הוא נקרא "גנב" ו"מושחת", אם לא מתאים לך אל תקנה. אף אחד לא לוקח לך את הכסף בכח.