Get 30% off our store with coupon code 30PERCENTOFF!
הכלפנאי, בילויים ואטרקציות

צבע משפחתי – יריד אמנות חווייתי

היום יצאנו לבלות בפסטיבל האמנות "צבע משפחתי" ומצאנו סדנאות פתוחות, כיתות אמן, תערוכות, מיצגים ועשרות פעילויות אמנות ועיצוב לכל הגילאים שמאפשרות להיפגש עם האמנות בגובה העיניים וליצור במגוון חומרים ואביזרים. הילדים כבר הכריזו שהם מתכוונים להגיע גם בשנה הבאה.

כשנכנסנו למתחם, פגשנו את אוצרת התערוכה של בוגרי חממות צבע טרי, גב' יפעת גוריון.

freshpaint2
היא נתנה לסיון משימה לצלם או לבחור את התמונה שתמצא חן בעיניה ביותר. לכן הדבר הראשון שעשינו היה לבקר בתערוכה, בה מוצגות עבודות של 50 אמנים שעניינן נושאים של אמנות ומשפחה, אשר מציעות פרשנות או מציגות לבטים בנושא תפקיד האמנות בחיינו. אז זו התמונה שסיון הכי אהבה: freshpaint3

משם עברנו לסדנאות הפתוחות, כשכל פעם ילד אחר בחר באיזו סדנה הוא רוצה להשתתף ושאר הילדים יכלו להחליט אם להצטרף אליו או לא. לרוב אף אחד לא רצה לפספס שום דבר…

ראשונה נכנסנו לסדנת מפלצות מנייר – גן המפלצות הקטנות

freshpaint4"ספרי ילדים סובייטיים, אגדות עם, מיתוסים וזיכרונות ילדות, מהווים את הבסיס לעבודותיה של לנה רבנקו. תנו לעושר שביצירותיה לסחוף אתכם לתוך עולמן הקסום והמשעשע של המפלצות, ולהוות השראה עבורכם ליצירת מפלצת אישית שתצית את הדמיון. בסדנה ניצור מפלצות מחלקים מצוירים, מדבקות ודפי ספרים ישנים, בפעילות מלאה צבע והומור."

סדנת מפלצות מלבד – משפחת המפלצות הרכות

freshpaint6"תמר ניקס, מעצבת מוצרים מלבד, צמר טבעי ועורות, בעלת המותג boodoמלמדת את המשתתפים כיצד באמצעות גזירה והשחלה בלבד, יכול להפוך שטיח מלבני למשפחה של יצורים שובבים, חמודים וחצופים. בפעילות תלמד תמר על תכונותיו הגמישות והרכות של הלבד הסינטטי ותדגים את הטכניקה של חיתוך והרכבה ללא תפר המאפיינת את עבודתה."

סדנת יומן אישי – מחברת קשר

freshpaint8"קרן שפילשר, אמנית פלסטית, מרבה לצייר מחברות קשר ויומנים אישיים, מתוך אמונה בכוחה של האמנות ליצור קשר בין האמן לעולם ולסובבים אותו. עבודותיה מלאות חיות והומור ומזמינות את המשתתפים להתייחס למכחול כאל שרביט קסמים שבאמצעותו אפשר לברוא עולם דמיון פרטי וחדש. בסדנת מחברת קשר נחבר את פועלה האמנותי של קרן למוצר חדשני ומקורי מבית "מונקי ביזנס", ה"אקו–קליפ": כל משתתף יקבל חבק רב-פעמי ובאמצעותו יכין מחברת אישית, שאת האיור שעל כריכתה הוא יצייר בהשראת עבודותיה של האמנית."

סדנת סרטוני אנימציה – WE ARE R+R

freshpaint11
"סדנת הסטופ-מושן בהשראת זוג האמנים רועי מרדכי ורימה ארסלנוב, היא הזדמנות מרתקת לחבר בין העולם הדיגיטלי והחומרי. רימה ורועי, שיצרו עבודת וידיאו/אנימציה בשם R+R=Rאשר משקפת את מורכבות מערכת היחסים ביניהם, מזמינים אתכם ליצור סרטון אשר בו דמותכם היא הכוכבת הראשית. במהלך הסדנה נפסל את הדמות שלנו, נשלב חפצים מחיי היום-יום וניצור סרטון אנימציה קצר באמצעות טאבלטים ייעודיים."

סדנת ציור ומדע – ציור עם כימיה

freshpaint12"אמנים הם לפעמים גם מדענים! בסדנה בהשראת עבודותיה של האמנית אסתר שניידר ומחקר החומרים שהיא מבצעת, נעבוד בגירי שמן, בציור חופשי ועם שבלונות שנכין בעצמנו, ונבדוק מה קורה לצבעים ולצורות שיצרנו בתגובה לדיו ולצבעי המים. בסוף הניסוי מחכה לנו תוצאה צבעונית ומפתיעה!"

סדנת פסלוני רובוטים – הOFFBITS נפגשים

freshpaint14"ה-OFFBITS , דמויות רובוטיות להרכבה עצמית, הן פרי המצאתו של המעצב בוגר "בצלאל" רועי ברזני, אשר כילד נהג לפרק צעצועים ולהרכיבם מחדש. ברזני, היום אב לילד, פיתח את דמויות הרובוטים כמשחק המטפח את החשיבה הטכנולוגית והיצירתיות לקטנים ולגדולים. בסדנה הייחודית נלמד את עקרונות ההרכבה הבסיסיים של הרובוטים מסדרת OFFBITS ולאחר מכן נבנה באופן חופשי דמויות כיד הדמיון."

סדנת נגזרות נייר – מכוונות למעשים

freshpaint16"בשנת 2015 הציגה האמנית FOMAבתיאטרון תמונע עבודה בשם "האינסוףממשיךאתהאינסוף". העבודה הורכבה משרשראות דגלי תפילה לבנים, אשר נתלו כשרידי מקדש דמיוני לשלום. בסדנה ניצור הצבה משותפת של שרשראות פתיתי שלג מלאות כוונות. כל אחד מאיתנו ייצור פתית שלג חד-פעמי ויחיד במינו, שייגזר ויעוצב ביד חופשית, ויחד הם ייצרו שרשראות תפילה אוניברסליות אשר תנועתן ברוח תישא את התפילות והכוונות הלאה, לעולם. צורתו של פתית השלג, המופיעה גם בציורי מנדלות, יכולה להכפיל את עצמה באופן אינסופי, ומסמלת בעבודת המיצב המשותף את אינסופיותו של היקום, חלק ממנטרת השלום ההודית."

סדנת טוטם משפחתי

freshpaint18"האמן שי עיד אלוני נוהג להפגיש ביצירתו בין השבטי ובין המודרני, בהשראתו ניצור יחד טוטמים משפחתיים. אמנות הטוטמים, שהיתה נפוצה בקרב שבטים אינדיאנים באזור צפון מערב אמריקה הצפונית, התאפיינה בגילוף עמודי עץ עצומים אשר סימלו את השבט או המשפחה. הטוטם, שמשמעותו "ישות מקודשת", יהפוך במהלך הפעילות לסמל משפחתי אישי, שכל משפחה תוזמן ליצור ממגוון חומרים קלים לחיבור ולעיצוב מחדש."

 

בין לבין נהנינו ממוזיקה של נגנים חיים שהנעימו את הזמן בחצר, ממתקני ספורט למי שרצה לחלץ עצמות אחרי הישיבה הממושכת, משולחנות וכסאות (וגם שמשיות!) שהיו מפוזרים בשפע לנוחיות הקהל, ועוד. (אגב, אפילו ג'ימבורי הקימו במקום למי שבלית ברירה הביא איתו תינוק…).

 freshpaint7

נדהמתי לראות את הילדים שלי שבבית הם היפראקטיביים, שובבים, לא מסוגלים לשבת במקום אחד יותר משתי דקות, נכנסים ליריד האמנות הזה ופתאום יושבים בסבלנות בסדנה אחרי סדנה, מעצבים, מפסלים, מציירים, לא מוכנים להפסיק עד שהיצירה שלהם תהיה מושלמת ב-100 אחוז.

ופתאום הבנתי שכל התפקיד שלי כאמא ביריד הזה הוא לשחרר אותם, לתת להם ליהנות, להניח להם לבחור בעצמם את החדר הבא שייכנסו אליו, לאפשר להם לרחף על כנפי דמיונם עם היצירות והאמנות שלהם שכנראה כל כך רצתה לצאת.

 

היה תענוג לראות את הילדים נהנים ושקועים כל כך ביצירה ובאמנות שעות על גבי שעות.

ללא ספק זהו אחד הירידים המופלאים והמומלצים ביותר שהשתתפנו בהם! לאתר צבע משפחתי

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of